Prezentacja o projekcie Pauliny Bisztygi i Pawła Pruskiego, przygotowana na Międzynarodowy Festiwal Prix Europa w Berlinie, oddaje klimat muzycznych poszukiwań i wędrówki szlakiem wielu pokoleń kobiet. Do obejrzenia tu:
- A
- A
- A
Mocny głos kobiet w projekcie Chvost. Reportaż Ewy Szkurłat
Macierzyństwo, dzieci, trud wychowania, samotność, małżeństwa bez miłości, emocje, wybory - może inne, a może te same. Zmieniły się okoliczności, ale problemy kobiet, przez pokolenia, powtarzają się jak mantra. Paulina Bisztyga i Paweł Pruski postanowili odświeżyć pamięć o zapomnianych, ludowych pieśniach. To mocne, nasączone znaczeniami słowa, czasem skonstruowane jak haiku, mogą być zapalnikiem wyobraźni. Stworzone przez muzyków stare-nowe brzmienia uruchamiają wspomnienia i i obrazy kobiet, które kiedyś opowiedziały swoje historie Ewie Szkurłat.
Autor:
Ewa Szkurłat
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
10:33
Połączy Kazimierz z Ludwinowem. Zobacz efekty prac
-
10:25
Tarnów: zalane sufity i wykładziny, ale eksponaty bezpieczne. Muzeum czeka na wycenę szkód
-
10:10
Premiera filmu o legendzie Radia Kraków: „Echo niezapomnianego głosu”
-
09:53
Sejm za dalszym czasowym zawieszeniem prawa do azylu
-
09:39
Aleksandra Owca: Nie poprę żadnego z kandydatów. Obydwaj są fatalni
-
09:37
Ruch na tymczasowym rondzie w Tarnowie już płynny. Ale remont Lwowskiej nadal niemrawo
-
08:51
Społeczności energetyczne - co hamuje ich rozwój?
-
08:01
"Moje artystyczne żeglowanie" - Czesław Dźwigaj w Krakowie
-
06:32
Środa z ociepleniem w Małopolsce
-
06:02
Wypadek w Krzywaczce - uwaga na utrudnienia
-
22:11
Kamil Stoch ogłosił, kiedy zakończy karierę
-
20:10
KRRiT zaczyna zwracać Radiu Kraków zaległy abonament. Sąd odmówił przyjęcia depozytu
-
19:26
Cyfrowa przyszłość raczej odległa. Co poszło nie tak w Krakowie?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze