Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Targi Książki w Krakowie po raz osiemnasty

  • Kultura
  • date_range Wtorek, 2014.10.14 11:15 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:29 )
Nowa siedziba, międzynarodowy charakter i kilka już pobitych rekordów. Ruszają osiemnaste Targi Książki w Krakowie.

Fot. pp

18. Targi Książki w Krakowie - dzień pierwszy

Cztery targowe dni pełne będą spotkań z autorami, literackich seminariów, warsztatów dla dzieci i branżowych rozmów. Do Krakowa przyjadą wydawcy i pisarze z dwudziestu krajów. Swój udział w Targach Książki zapowiedziało 600 autorów i 700 wydawców. Na czytelników czekają przestronne hale wystawowe Wisła i Dunaj, sale konferencyjne,  wygodne stoiska, restauracja i kawiarnie, miejsca parkingowe.

W tym roku targom towarzyszą słowa Tadeusza Gadacza:  "Myślenie zawsze zaczyna się od czytania". Po raz pierwszy Targi mają charakter międzynarodowy, targi odwiedzą m. in. Jaume Cabre, Borys Akunin, Erik Axl Sund, Etgar Keret Javier Sierra.
Czytelnicy będą też mogli spotkać wielu ulubionych polskich autorów, będą wśród nich m. in.  Julia Hartwig, Jacek Dehnel, Olga Tokarczuk, Marek Krajewski, Ryszard Krynicki, Małgorzata Rejmer, Szczepan Twardoch, Zygmunt Miłoszewski  czy Andrzej Stasiuk.

Również Radio Kraków zaprasza na targowe stoisko, na którym organizujemy warsztaty komiksowe,  będziemy gościć znanych i popularnych aktorów wystepujących w literackich audycjach Radia Kraków. M. in. spotkają się z państwem Iwona Bielska, Tomasz Schimschener, Wiktor Loga-Skarczewski i Radosław Krzyżowski. Sobotę spędzi z nami Hanka Wójciak, na naszym stoisku będzie mozna zdobyc autograf na jej płycie "Znachorka". Szczegółowy program wydarzeń na naszym stoisku TUTAJ.

Targi po raz pierwszy odbywają się w nowym Międzynarodowym Centrum Kongresowym EXPO przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. Warto sprawdzić dojazd na mapie, albo skorzystać ze specjalnych autobusów EXPO, które  kursują  na trasie do i od dworca kolejowego.

 

 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię