- A
- A
- A
Prawdziwe życie aniołów - zakończyły się zdjęcia do filmu opartego na osobistych doświadczeniach Krzysztofa Globisza
Zakończyły się zdjęcia do filmu "Prawdziwe życie aniołów", którym Krzysztof Globisz powraca do świata filmu. Skojarzenia z wcześniejszymi rolami aktora w „Aniele w Krakowie” i „Zakochanym Aniele” są w pełni uzasadnione, ponieważ łączy je wszystkie pogodny klimat. Także w tym wypadku za reżyserię i scenariusz odpowiedzialny jest Artur Więcek. Tym razem jednak film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach - historii samego Krzysztofa Globisza, który 6 lat temu przeszedł udar i od tego czasu walczy o powrót do zdrowia. Równorzędną, o ile nie główną bohaterką filmu jest żona aktora, Agnieszka Globisz. To z jej wspomnień korzystał scenarzysta, cały czas była też obecna na planie. I to jej dedykowany jest film. Jej postać - jak zdradza reżyser - brawurowo zagrała Kinga Preis.
Artur Więcek, fot. fotohuta.pl
Znany i ceniony aktor Adam (w tej roli Krzysztof Globisz), przechodzi nagły i rozległy udar. Traci zdrowie i niezbędne do wykonywania swojego zawodu narzędzie – mowę. Pomimo niedającej nadziei diagnozy Agnieszka – żona Adama (Kinga Preis) z uporem i determinacją walczy o jego powrót do zdrowia i na scenę. Czy rodzina i przyjaciele zmotywują Adama, by podjął wyzwanie i wydostał się z krainy między jawą a snem, do której trafił w czasie choroby? Czy Adam wyjdzie z afazji i wróci do swojego życia przed udarem, kiedy był cenionym aktorem i uwielbianym przez studentów pedagogiem? Co tak naprawdę okaże się najważniejsze? (opis producenta)
- To jest film o miłości, o tym związku, nie o chorobie. Choroba oczywiście jest, ale my skupiamy się na tej niezwykle mocnej więzi, bez której człowiek z choroby tego typu by nie wyszedł. To, że Krzysztof dzisiaj gra w filmie, gra w teatrze, jest szczęśliwy.... Czasami mam nawet wrażenie, że jest bardziej szczęśliwy teraz, niż był kiedyś, to absolutnie zasługa kobiety, z którą jest i z którą żyje. To jest mega sprawa... - mówi Artur Więcek "Baron", reżyser filmu "Prawdziwe życie aniołów".
W filmie obok Krzysztofa Globisza i Kingi Preis zobaczymy także Jerzego Trelę, Michała Majnicza i Jana Frycza. Premiera „Prawdziwego życia aniołów” planowana jest na jesień przyszłego roku.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
06:06
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 05.05
-
06:01
Matury czas zacząć. Dziś początek egzaminu dojrzałości
-
21:05
Nienawidzę cię, ale nie odchodź! Jak żyć z borderline?
-
20:47
Lista Niezapomnianych Przebojów Not: 1565 04.05.2025
-
19:06
Wałęsa na Światowym Kongresie Mediów Informacyjnych: musimy zrozumieć czasy, w których przyszło nam żyć
-
17:23
Z wizytą w bacówce
-
17:15
Zmarł raper Michał "Joka" Marten, związany z zespołem Kaliber 44
-
17:01
Termalika cały czas walczy o ekstraklasę
-
16:58
Przegrana Cracovii na własnym boisku
-
15:59
"Elektrykiem" do Morskiego Oka taniej niż za 100 zł? Jest jeden sposób
-
15:46
Tysiąc motocyklistów rozpoczęło sezon. "Nie wszyscy gnają na złamanie karku"
-
15:40
Kryptonim "Gigant". Jak powstawał nowohucki kombinat
-
15:24
Ruch Muzyczny na fali: Michał Mendyk rozmowia z Rafałem Mazurem i Łukaszem Lamżą
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze