krakowskie ruiny
Co zrobić z krakowskimi ruinami?
"Jeśli widzisz w dobrze rozwijającym się zamożnym mieście zapuszczony budynek, na pewno już wielu adwokatów kupiło sobie dzięki niemu porządne samochody. Prawdopodobnie nie da się tam ustalić właścicieli, są spory, spadki, działy, afery" - powiedział w programie Co Niesie Dzień Janusz Sepioł, główny architekt Krakowa.
Pechowy Hotel Forum. Był jednym z najbardziej luksusowych obiektów w kraju
Jeden z najbardziej znanych modernistycznych obiektów w Krakowie. Jego budowa – na podstawie projektu znanego polskiego architekta Janusza Ingardena – rozpoczęła się w 1978 roku i trwała ponad dekadę. Został zamknięty ponad 20 lat temu.
Pałac Wodzickich: do środka zajrzeć nie można, ale fasada godna uwagi
Pierwotny budynek powstał w tym miejscu ok. 1741 r. w wyniku połączenia i przebudowy dwóch sąsiadujących ze sobą gotyckich kamieniczek. Od 1744 r. aż do 1764 r. kamienica nazywana jest kamienicą Pana Stadnickiego, co oznacza, że pozostawała w posiadaniu tej rodziny. Pałac Wodzickich (Przebendowskich) znajduje się na rogu ul. św. Jana i św. Marka w Krakowie.
Kino Młoda Gwardia, Lubicz 15: Najpierw kino, potem nocny klub, teraz ruina
Było częścią dawnego Browaru Lubicz. Korzenie browaru sięgają roku 1840 kiedy to szwajcarski piwowar, Rudolf Jenny, założył browar na gruntach miejskich, leżących w dzielnicy Wesoła.
Kamienica Ohrensteina - kiedyś róg obfitości, dziś opuszczona ruina
Piękne miasto, piękne ulice a czasem... samotna ruina. Ona też ma historię do opowiedzenia. I w taką podróż w przeszłość zapraszamy Państwa w tym tygodniu. Zajrzeliśmy już do Pałacu Tarnowskich, dawnej siedziby Radia Kraków, dziś idziemy na ulicę Stradom, gdzie stoi jeden z ciekawszych budynków w mieście – kamienica Ohrensteina.
Jak dzisiaj prezentuje się dawna siedziba Radia Kraków?
W tym roku Kraków po raz kolejny znalazł się na szczycie rankingu najpiękniejszych miast Polski. Klimat starych kamienic urzeka turystów, a mieszkańcom daje powód do dumy. Są jednak i takie miejsca, których czasy świetności dawno minęły. W tym tygodniu zapraszamy Państwa na krótkie wycieczki po Krakowie w poszukiwaniu takich miejsc - tętniących kiedyś życiem, a dziś opustoszałych. Zaczynamy, z wiadomych względów, od ulicy Szlak.
Najnowsze
-
19:09
Drugiego takiego ze świecą szukać
-
18:51
Szymon Makuch: „Relacja z ojcem była bolesna, ale nauczyła mnie, jak walczyć o siebie”
-
18:20
Czy czeka nas kościelne Me Too?
-
18:17
Szymon Makuch: „Relacja z ojcem była bolesna, ale nauczyła mnie, jak walczyć o siebie”
-
18:13
Wygrana na pożegnanie ME
-
13:51
Sąd apelacyjny utrzymał karę dla sprawcy makabrycznej zbrodni sprzed 23 lat
-
13:43
Jest przełom w sprawie wypadku i śmierci psa z polany Szymoszkowej
-
22:30
Przestrzeń realna, wyobrażona, zapamiętana… Nowa wystawa Grzegorza Kumorka w BWA w Tarnowie