Oskar Cenkier jest polskim kompozytorem i pianistą młodego pokolenia. W swojej twórczości łączy wpływy muzyki filmowej, minimalizmu, klasyki, post-klasyki i jazzu. Lubi nieznane  strony, w które prowadzi go improwizacja, ale potrafi też misternie układać  w wielominutowe kompozycje nagrane ścieżki kilkunastu fortepianów. Krakowski muzyk grywa solowo, ale współtworzy też zespoły grające jazz czy rocka progresywnego takie jak Fraktale i Fren. Oskar Cenkier to artysta intuicyjny, nie potrzebuje nut, siada po prostu przy fortepianie i tworzy frapujące, pełne emocji pejzaże.
Koncert Oskara Cenkiera w Studiu S-5 Radia Kraków odbył się przy dwóch okazjach. Pierwszą jest bliska okolica czasowa Dnia Fortepianu. Piano Day obchodzimy 88 dnia roku (od liczby klawiszy). Pomysł zainicjował niemiecki pianista Nils Frahm i od paru lat w ostatnich dniach marca na całym świecie odbywają się fortepianowe koncerty, jak również komponowane są specjalne utwory.
Oprócz Piano Day, bardziej jeszcze intrygującą okazją występu Oskara Cenkiera w Radiu Kraków jest premiera jego najnowszej płyty  "Miła". Wbrew tytułowi, album powstawał w trudnych dla artysty okolicznościach osobistych. Na płycie usłyszymy sporo elektroniki, a jej najmroczniejsze momenty korespondują ze smutkiem i niepewnością dzisiejszych czasów. Z drugiej jednak strony piękno i spokój wybijają się na plan pierwszy, niosąc ukojenie i nadzieję.