|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Minister Gowin: Będą kolejne programy pomocowe dla branży turystycznej

Jeśli będzie taka potrzeba, będą kolejne programy pomocowe dla branży turystycznej - powiedział w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin. Jak dodał, również wsparcie przeznaczone dla samorządów górskich w ogromnej mierze trafi do przedsiębiorców.

fot: Piotr Korczak

"Będziemy monitorować sytuację we wszystkich branżach i samorządach, w tym zwłaszcza samorządach gmin turystycznych. Jeśli będą potrzebne następne kroki umożliwiające restart gospodarczy branży turystycznej, to będziemy uruchamiać kolejne odpowiednio wycelowane instrumenty" - powiedział wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin w poniedziałek na konferencji dot. wsparcia dla gmin położonych na terenach górskich.

Wicepremier dodał, że jego resort przygotował programy pomocowe na kwoty przekraczające miliard złotych, które będę adresowane do branży turystycznej, a pośrednio wesprą społeczności tych gmin, w których turystyka odgrywa zasadniczą rolę.

Na pytanie, czy jednoosobowe firmy działające w branży turystycznej zostaną objęte Tarczą 6.0, wicepremier odpowiedział, że obejmuje je tarcza branżowa. Dodał, że wsparcie zostanie udzielone wszystkim firmom turystycznym, które ucierpiały.

Gowin mówił, że również środki, które zostaną przekazane samorządom górskim, w ogromnej mierze trafią do przedsiębiorców.

Jak dodał wicepremier, to nie są środki rządu, bo rząd nie ma własnych pieniędzy, to są środki pochodzące z podatków wszystkich Polaków, którzy w imię solidarności z gminami górskimi i branżami składają się na tę pomoc opiewającą łącznie od wiosny na kwotę ponad 150 mld zł.

"Liczymy, że przedstawiciele gmin górskich i branże, otrzymując dużą pomoc ze strony społeczeństwa, będą także kierowały się odpowiedzialnością w budowaniu wspólnoty" - zaznaczył.

W poniedziałek Jarosław Gowin poinformował, że na wsparcie dla gmin położonych na terenach górskich rząd zamierza przeznaczyć ponad 700 mln zł. Wicepremier dodał, że górny limit dotacji dla jednej gminy wynosi 8 mln zł. Dodatkowo rząd zamierza refundować 80 proc. umorzenia podatków od nieruchomości.

 

 

(PAP/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

0%
100%