|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Blisko 2 mln zł na wsparcie działań turystycznych

Blisko 2 mln zł przeznaczył samorząd Małopolski na wsparcie działań turystycznych w ramach kolejnej edycji konkursu „Małopolska Gościnna”. Na dofinansowanie mogą liczyć m.in. przedsięwzięcia związane z rozwojem i kształtowaniem infrastruktury i przestrzeni turystycznej.

Turyści na Krupówkach, fot. arch. Piotr Korczak

Jak podkreślił w środę wicemarszałek województwa Tomasz Urynowicz, turystyka jest sektorem, który bardzo dotkliwie odczuł skutki pandemii, dlatego samorząd regionu szuka dostępnych rozwiązań dla tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.

„Z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej skorzystało już wielu przedsiębiorców z branży turystycznej. Tym razem wsparcie kierujemy do organizacji pozarządowych działających w turystyce, które od lat są istotnym partnerem w realizacji naszych działań” - zaznaczył Urynowicz.

Przypomniał, że łącznie ze środkami z ogłoszonej właśnie kolejnej edycji konkursu „Małopolski Gościnnej”, łączna pula wsparcia, jakie zostało przekazane organizacjom pozarządowym w tego sektora to 5 mln zł.

W ramach konkursu „Małopolska Gościnna” do 30 lipca tego roku organizacje pozarządowe i stowarzyszenia prowadzące swoją działalność w obszarze turystyki i krajoznawstwa mogą zgłaszać swoje projekty.

W tej edycji – wskazał Urynowicz - na wsparcie mogą liczyć przedsięwzięcia, które zakładają działania na rzecz rozwoju infrastruktury turystycznej oraz kształtowania przestrzeni turystycznej, czyli związane np. z renowacją lub reorganizacją szlaków turystycznych, a także ich popularyzacją, zagospodarowaniem przestrzeni wokół atrakcji turystycznych, czy też działania mające na celu tworzenie punktów odpoczynku w obszarach turystycznych.

Dofinansowanie z konkursu mogą zdobyć również projekty zakładające aktywizację turystyczną obszarów i społeczności lokalnych, m.in. poprzez organizację wydarzeń turystycznych, imprez z zakresu turystyki aktywnej (np. rajdów, spływów, gier terenowych), szkoleń, itp.

Szansę na zdobycie wsparcia finansowego mają także działania mające na celu rozwój kooperacji między podmiotami z branży turystycznej, wsparcie przedsiębiorców w komercjalizacji produktów turystycznych, czy też wsparcie organizatorów przemysłu czasu wolnego.

Poziom dofinansowania projektów został w tej edycji podniesiony do 90 proc. ich wartości.

 

(PAP/jgk)

 

0%
0%