Radio Kraków

edukacja medialna

Przybywa muzeów, których zbiory można oglądać w internecie

Już nie tylko najsłynniejsze muzea na świecie jak np. Luwr, czy Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku można zwiedzać wygodnie siedzieć przed ekranem własnego komputera w domu. Na digitalizację swoich zbiorów decyduje się coraz więcej placówek i to także z niewielkich miast i miasteczek. Dzięki współczesnej technologii miłośnicy sztuki mogą podziwiać eksponaty np. Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, czy Muzeum Regionalnego w Piwnicznej.

Jak social media zmieniły się na przestrzeni lat?

Do czego służą media społecznościowe? Czym są i jak ich znaczenie i rola zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat?

E-czytelnictwo szansą na dotarcie do szerszego kręgu odbiorców

Nowy trend staje coraz popularniejszy. Szybki i łatwiejszy dostęp do książek elektronicznych jest na pewno tym, co przyciąga nawet zwolenników tradycyjnych druków. Szczególnie cenione są wśród nich e-booki, które mają jeszcze jedną zaletę - są bardzo proste w użytkowaniu

Na czym polega współpraca mediów z organizacjami pozarządowymi?

Media i organizacje pozarządowe - to dwie przestrzenie, bez których trudno wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie demokratycznego porządku. Ale tak, jak samo istnienie, potrzebna jest ich współpraca. Do czego zatem media i organizacje pozarządowe potrzebują siebie nawzajem i która ze stron więcej na tej współpracy korzysta?

Jak korzystać z tajemnicy dziennikarskiej?

Pomaga w ujawnianiu przestępstw i patologii, a bez niej misja przypisywana mediom w systemie demokratycznym byłaby niemożliwa do wykonania. Tajemnica dziennikarska - czym jest i jak z niej korzystać?

W Radiu Kielce otwarto Centrum Edukacji Medialnej

Z okazji jubileuszu Polskie Radio Kielce otwiera unikatową w skali kraju instytucję: Centrum Edukacji Medialnej.

Jak prezentować naukę w przystępny sposób? 16. Małopolska Noc Naukowców

Ta noc może wprawić niejedną osobę w zachwyt i rozbudzić pragnienie posiadania wiedzy. 30 września odbędzie się kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. Podczas tych kilku godzin będzie można wziąć udział w ponad 600 wydarzeniach. W Krakowie, Chrzanowie, Niepołomicach, Nowym Sączu, Oświęcimiu i Tarnowie.

"Jedno wspólne zdanie": czy działalność internetowych influencerów przynosi więcej szkody niż korzyści?

Kolejna odsłona programu z cyklu "Jedno wspólne zdanie". Czy działalność internetowych influencerów przynosi więcej szkody niż korzyści? Uczniowie III i IV LO w Krakowie debatują w Radiu Kraków. W roli ekspertów wystąpili: prof. Magdalena Mikołajczyk (Uniwersytet Wrocławski), prof. Klaudia Cymanow-Sosin (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II), prof. Piotr Nowak (Uniwersytet Jagielloński).

Jaka powinna być współczesna biblioteka?

W jakim iść kierunku, by zatrzymać u siebie czytelnika i zachęcić do przyjścia kolejnych - to pytanie, jakie stawiają sobie bibliotekarze nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Temu tematowi poświęcona jest trwającą w Krakowie międzynarodowa konferencja bibliotekarzy "Nowy wspaniały świat bibliotek czy niepewne jutro". Temu jak powinna wyglądać biblioteka, by być miejscem atrakcyjnym, i co powinna oferować poświęcamy też dzisiejszą lekcję wiedzy o społeczeństwie.

Kulminacyjny moment obchodów 95. rocznicy powstania Radia Kraków - jubileuszowy koncert w Kinie Kijów

Krakowska rozgłośnia jest najstarszą regionalną rozgłośnią w Polsce. Powstała w czasie, gdy radio rozwijało się na całym świecie. Zaledwie niecałych pięć lat po utworzeniu przez Brytyjczyków prawdopodobnie pierwszej rozgłośni w Europie. Radio Kraków niejako "zaczęło się" na początku roku 1927 roku.

Najnowsze

  • 09:51

    Uczennice III LO w Tarnowie wygrały finałowy pojedynek najnowszej odsłony Tarnowskiej Ligi Debatanckiej

  • 09:48

    Będzie remont fragmentów drogi z Tuchowa do Ryglic

  • 09:39

    Kurs pierwszej pomocy Kraków

  • 09:33

    Beskid Sądecki - jakie szczyty zdobywać w tym paśmie górskim?

  • 09:28

    Od kwietnia tarnowianie płacą więcej za wodę, ale to nie koniec podwyżek

  • 09:16

    999 czy 112? Który numer wybrać w sytuacji zagrożenia życia?

  • 20:46

    Uwaga kierowcy - utrudnienia na obwodnicy Krakowa. Między węzłami Kraków Skawina a Kraków Południe w stronę Tarnowa… https://t.co/aWCDRAdztU

  • 18:19

    Kraków: prokuratura złożyła apelację od wyroku dla aktora Jerzego S. https://t.co/4IBqL4fLxF

  • 15:39

    #PomysłNaMajówkę w Bobowej. Choć Żydzi nie powrócili do miasteczka na stałe po II wojnie światowej, to jednak samo… https://t.co/KDQZOGN34I

  • 13:55

    RT @Kamil_Wszolek: Jak przygotować dziecko do życia w sieci? O tym porozmawiam dziś z Magdaleną Bigaj autorką książki "Wychowanie przy ekr…

  • 12:33

    W maju w Pobiedniku Wielkim startuje 60. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki https://t.co/p8YpCu8qgJ

  • 11:03

    Utrudnienia na drodze wojewódzkiej 783. W Makowie w powiecie miechowskim doszło do zderzenia trzech samochodów: cię… https://t.co/vHPqQzgNvM

  • 10:11

    #RozmowaRadiaKraków @Lukasz_Kmita: Rozważam wydanie rozporządzenia ws. zakazu przebywania na terenach zagrożonych z… https://t.co/IK9DHSKekF

  • 09:44

    Pojawiło się nowe zapadlisko na os. Gaj w Trzebini https://t.co/S6agoI2Hw1

  • 09:21

    Utrudnienia na drodze wojewódzkiej 955. W Sułkowicach w powiecie myślenickim doszło do zderzenia dwóch samochodów o… https://t.co/2WKuvfJcrm

  • 08:54

    Piękna pogoda przyciągnęła w weekend turystów w Tatry. Ratownicy mieli ręce pełne roboty https://t.co/FkW6kCjZeH

  • 08:13

    RT @j_banka: Porannym gościem @RadioKrakow będzie dzisiaj małopolski wojewoda @Lukasz_Kmita @Malopolski_UW . Zapraszam o 8.16. https://t.co…

  • 07:56

    RT @BartMaziarz: Planowana przy @Grupa_Azoty spalarnia śmieci nie ma jeszcze decyzji środowiskowej, ale @GKadzielawski w rozmowie z @RadioK…

  • 07:27

    Synoptyk IMGW: początek tygodnia pochmurny i z deszczem https://t.co/txUCfQB0px

  • 18:05

    73 zakażenia koronawirusem; bez przypadków śmiertelnych osób z COVID-19 https://t.co/6G6r9bRt7B

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię