Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Współtwórcy Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem gośćmi Radia Kraków

„Folklor jest uniwersalny: trafia do dzieci, trafia do osób starszych, do różnych grup społecznych. Jest tym, co może nas integrować niezależnie od tego gdzie żyjemy i jak myślimy.” - mówił w Radiu Kraków Piotr Szewczyk, dyrektor Festiwalu.

Fot. RK

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem

Festiwal zakładający aktywną promocję dziedzictwa kulturowego regionu oraz prezentacje wartości kultur etnicznych innych krajów. Organizacja imprezy o kluczowym znaczeniu dla rozwoju tożsamości i identyfikacji etnicznej w regionie ma wpłynąć na aktywizujące twórców ludowych – zwłaszcza w obszarze muzyki, tańca i śpiewu.

Spotkania z Zespołami z całego świata mają być platformą wymiany doświadczeń w budowaniu jakości i sieci kontaktów między grupami uczestniczącymi w kolejnych edycjach festiwalu. Odkrywanie i osobiste doświadczanie różnic, zwyczajów czy odmienności ma prowadzić do chęć poznania wartości własnego regionu.

Festiwal jest finansowany przez samorząd Województwa Małopolskiego oraz Miasto i Gminę Myślenice. Organizowany jest przez Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”, Myślenickie Towarzystwo Kultury oraz blisko stu wolontariuszy z całej Polski. W tym roku wydarzenie rozgrywać się będzie pomiędzy 2. a 19. lipca w kilkunastu miejscowościach Małopolski. Radio Kraków objęło wydarzenie patronatem medialnym.


 

Materiały: www. festival.myslenice.pl

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię