Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Audycja z dn.12.03.2017 r.

fot. Zbigniew Sulima (AGH)

Prof. RYSZARD TADEUSIEWICZ, profesor Akademii Górniczo - Hutniczej, były wieloletni rektor tej uczelni, od ponad 20 lat  dzieli się swoją wiedzą ze słuchaczami Radia Kraków  nie tylko w tej audycji, ale i w innych programach.
Lista jego naukowych osiągnięć, prestiżowych tytułów oraz nagród jest bardzo długa,ale to ostatnie, najnowsze wyróżnienie jest dla niego wyjątkowo cenne.
Prof. RYSZARD TADEUSIEWICZ w plebiscycie czytelników "Gazety Krakowskiej" został uznany "Człowiekiem Roku 2016". Doceniono go za wybitne osiągnięcia w zakresie informatyki i automatyki  oraz popularyzowanie wiedzy.

Serdeczne gratulacje!

(fot.R.Tadeusiewicz).


 
Dziś  prof. RYSZARD TADEUSIEWICZ  opowiada o tym jak w przyszłości nauka może nam pomóc w  regularnym zażywaniu leków. Nie zaprzeczą Państwo, że jest to niekiedy problem.  Proszę posłuchać!

(fot.Daniel Richfield/Wikipedia)

 


 

 

Wahadło Foucaulta w Panteonie w Paryżu ( fot.Arnaud25/Wikipedia)

Nie trzeba jechać do Paryża czy Fromborka, aby zobaczyć "wahadło Foucaulta" .

Swój wynalazek, dowód obrotu Ziemi wokół własnej osi, JEAN BERNARD LEON FOUCAULT (1819 -1861) zademonstrował po raz pierwszy w 1851 r. w Paryskim Obserwatorium Astronomicznym, a potem w Panteonie.

W Krakowie od lat w kościele św. św. Piotra i Pawła przy ulicy Grodzkiej, czyni to we czwartkowe przedpołudnia astronom dr ADAM MICHALEC.

Posłuchaj!

We czwartek 16.03.2017 r. o godz. 10.00. rozpocznie się jubileuszowy pokaz nr 2.500. To inaczej licząc dwa i pół tysiąca godzin społecznej edukacji, prowadzonej przez dr ADAMA MICHALCA. Korzysta z niej zarówno małopolska młodzież jak i turyści.

 

 

(fot.Wikipedia)

 

Prof. JANUSZ SKALSKI z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego przypomina, że Mikołaj Kopernik, nie tylko wielkim astronomem był!

Był także lekarzem. A kogo i jak leczył? Posłuchaj!

 

Autor:
Jan Stępień

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię