Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Audycja z dn. 6.10.2019 r.

(fot.Wikipedia)

 

Mineralog z Akademii Górniczo - Hutniczej prof. MACIEJ PAWLIKOWSKI powraca do problemu jakim jest miażdżyca i zwapnienie organizmu.

Wyjaśnia, że aby powstrzymać ten proces, należy zablokować w naszym organiźmie tak zwane centra krystalizacji czyli uszkodzone miejsca tkanek w tętnicach i ścięgnach gdzie osadzają się substancje krystalizujące.

Posłuchaj!

 


 

(fot.Benjamin D.Esham/Wikipedia).

 

Matematycy z Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego dr KRZYSZTOF CIESIELSKI i dr ZDZISŁAW POGODA wyjaśniają pojęcie " paradoks Banacha - Tarskiego".

I choć to czysta teoria, mogą się Państwo zadziwić, bo paradoks to zaskakujące twierdzenie, w tym przypadku prawdziwy fakt matematyczny.

Proszę posłuchać!

fot. ze zbiorów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

 

Prof. STEFAN WITOLD ALEXANDROWICZ z Polskiej Akademii Umiejętności przedstawia naukowy dorobek, urodzonego w 1917 r. w Krakowie, geologa ANDRZEJA MICHALIKA ( zm.1988).

Związany z Instytutem Geologicznym i Muzeum Ziemi , a później z krakowską Wyższą Szkołą Pedagogiczną, pełnił między innymi nadzór geologiczno - inżynierski przy budowie NOWEJ HUTY, prowadził prace badawcze w Tatrach i Dolinie Dunajca.

Posłuchaj!

 


 

 

 

 

Autor:
Jan Stępień

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię