Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zupa z gwoździa

  • Tomy i tomiki
  • date_range Wtorek, 2013.12.10 07:47 ( Edytowany Wtorek, 2021.06.08 16:55 )
Nowa książka Anny Onichimowskiej

Anna Onichimowska

Zupa z gwoździa

Agencja Autorska Ezop
Kolejna książka dla dorosłych autorki, która popularność zdobywała dzięki książkom dla dzieci i młodzieży. Anna Onichimowska wykorzystuje temat obecny w ubiegłym roku czyli oczekiwanie na koniec świata. Ale koniec świata dla każdego może oznaczać coś zupełnie innego. Tak dzieje się w życiu głównego bohatera , 50 - letniego dziennikarza, autora rubryki Listy do redakcji, coraz częściej piszącego listy do siebie i markującego pracę. Nie ma sukcesów w redakcji, trudno też o nie w domu, Coraz trudniej o zrozumienie u żony i dorosłej córki, każdy dzień przynosi rozczarowania, trudno po kilkudziesięciu latach małżeństwa o wzajemną fascynację. I kiedy świat przygotowuje się na zapowiadaną katastrofę, w życiu bohatera powieści ta katastrofa następuje wraz ze zniknięciem żony.

Razem z bohaterem próbujemy rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia. Ale wytłumaczenie wcale nie jest proste.

Akcja powieści toczy się w w okresie przedświątecznym, w zimie, w Warszawie i w Krakowie, to tu bohater poszukuje swojej zaginionej żony, a autorka puszcza do czytelników oko. "Lubię pisać o mężczyznach - opowiada - i wcielać się w męskie postaci. Bo nikt wtedy nie miesza narratora z autorem.". Udało się Annie Onihimowskiej napisać książkę - lustro do przeglądania. Książkę ironiczna, groteskową i zabawną, zupełnie inną od tych, w których pisze o najtrudniejszych i najpoważniejszych tematach. Chociaż czy koniec świata nie jest też takim tematem?


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię