Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

'Tangeros" - reportaż Ewy Szkurłat

Wulkan emocji w kilku ruchach....

A i M.Sieprawscy

To jest taniec dla dorosłych. Intensywny i pełen emocji. Anna i Marcin Sieprawscy tańczą razem tango od dziewięciu lat. Uczyli się u najlepszych, poznali również smak argentyńskich milong.Tango na dobre zawitało do Krakowa. dzięki corocznym festiwalom, do naszego miasta zjeżdżają najlepsi tangeros.

Tango nie zawdzięcza swojej historii jednemu krajowi, jednej warstwie czy klasie społecznej. Kształtowanie tanga trwało wieki. Początków tanga należy szukać w połowie XVI wieku wśród niewolników afrykańskich, którzy przywozili swe tańce, pieśni i rytmy na Antyle i do Ameryki Południowej. Rozprzestrzenianie się tanga związane jest również z przesiedleniem Murzynów z Kuby i Haiti do Argentyny w okolice Rio de la Plata.

Tango przeniosło się wkrótce do spelunek i domów publicznych. Miało ono złą sławę i stanowiło długi czas "tabu" dla wyższych i średnich warstw społecznych. Pod naporem atrakcyjności, żywiołowości i niezwykłej popularności tego tańca trafiło ono "na edukację" do Paryża i przystosowane zostało do ówczesnych gustów. Tango zaczęto tańczyć w tawernach, salach tanecznych, restauracjach i salonach...
Tangeros

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię