Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Krakowski grafik, były rektor krakowskiej ASP prof. Jan Pamuła został laureatem Grand Prix d Honneur Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.

  • Przystanek Kultura
  • date_range Poniedziałek, 2021.04.19 00:00 ( Edytowany Wtorek, 2021.06.01 00:01 )
Jan Pamuła należy do ścisłego grona prekursorów grafiki cyfrowej, pierwsze eksperymenty w tej dziedzinie podejmował już pod koniec lat 70. XX wieku. Ekspozycja, którą będzie można oglądać w Muzeum Manggha będzie mieć retrospektywny charakter. - Od najnowszych po najwcześniejsze prace artysty - zapowiada kuratorka Monika Wanyura. Ale tegoroczny laureat to nie tylko wybitny grafik o światowej renomie. Pamuła przez wiele lat był zaangażowany w działalność Triennale Grafiki, a w latach 2010-2013 był jego prezesem. - To były decydujące lata dla Triennale Grafiki - mówi w rozmowie z Justyna Nowicką Marta Raczek-Karcz ze Stowarzyszenia Triennale Grafiki.

Jan Pamuła na tle swojego obrazu, wernisaż wystawy Abstrakce.PL, Muzeum Sztuki w Ołomuńcu, fot. Tereza Hrubá / dzięki uprzejmości Muzeum Sztuki w Ołomuńcu

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię