„Skowyt” to portret pokolenia Beat – mapa świata „przodków kontrkultury” i dokument o przepaści dzielącej współczesne formy życia miejskiego od tamtej propozycji. To spektakl o tym, czego nie mamy, a co bardzo chcielibyśmy mieć.
Gośćmi programu byli:
Maciej Podstawny, reżyser, dramaturg, wyreżyserował spektakl "Skowyt", do którego współtworzył także scenariusz, Łukasz Stawarczyk, aktor.
"Skowyt" to spektakl o tym, "czego nie mamy, a co bardzo chcielibyśmy mieć" - mówią twórcy. Czujemy się bardzo zadowoleni. Wszystkie formy opierają się na zdaniu - "jest bardzo dobrze". Mam poczucie, że nie ma w nas potrzeby buntu. W bardzo młodym wieku zaczynamy być konserwatystami duchowymi. W przestrzeni kultury miejskiej nie mamy potrzeby autentyczności. Skowyt to tęsknota za buntem - twierdzi Maciej Podstawny.
Hipsterstwo jest ostatnią fazą kontrkultury, która zawiera się w gadżetach. Modne dziś słowo „hipster” kiedyś oznaczało białego, uczestniczącego w kulturze czarnego jazzu. Dzisiejsza hipsterska kultura jest powierzchowna, zgromadzona wokół gadżetu. - dodaje Łukasz Stawarczyk
"Skowyt” w Łaźni Nowej, na podstawie tekstów Jacka Kerouacka i Allena Ginsberga, ma premierę 11.06.2015, o godz. 19.00.