Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

System Zaufania Społecznego - czy warto mu ufać?

Co futurystyczny serial "Black Mirror" ma wspólnego z chińską współczesnością? Co kryje się za niewinnie brzmiącym sformułowaniem "System Zaufania Społecznego"? Czy chodzi w nim tylko o zwiększenie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego, transportu i przezwyciężanie nieufności w chińskim społeczeństwie? W jakich innych krajach technologie masowego gromadzenia i przetwarzania danych, na których opiera się chiński eksperyment, są najbardziej zaawansowane i do czego są używane? Na te i inne pytanie w "Polityce dla dorosłych" 20 lutego o godz. 18.05 będzie odpowiadał dr Maciej Zakrzewski, historyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz oddziału IPN w Krakowie. Zaprasza Dobrosław Rodziewicz.

Audycja powstaje we współpracy z Ośrodkiem Myśli Politycznej w Krakowie.

Audycja powstaje we współpracy z Ośrodkiem Myśli Politycznej w Krakowie.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię