Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Po czym rozpoznać mord polityczny? Czy istnieje "mowa nienawiści"?

Mord popełniony na prezydencie Gdańska obok naturalnych emocji wywołał także falę interpretacji jego przyczyn oraz wymiany politycznych oskarżeń. Czy to oznacza, że samo zabójstwo Pawła Adamowicza miało charakter polityczny w takim samym sensie jak np. mord na prezydencie Narutowiczu? Czy są podstawy do wiązania tej zbrodni ze zjawiskiem tzw. mowy nienawiści i co właściwie oznacza określenie „mowa nienawiści”? Na te pytania w "Polityce dla dorosłych" 23 stycznia 2018 r. o godz. 18.05 będzie odpowiadał prof. dr hab. Tomasz Gąsowski, wykładowca Akademii Ignatianum w Krakowie, współzałożyciel Ośrodka Myśli Politycznej oraz twórca i prezes Fundacji Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego. Zaprasza Dobrosław Rodziewicz.


Audycja powstaje we współpracy z Ośrodkiem Myśli Politycznej w Krakowie.


Audycja powstaje we współpracy z Ośrodkiem Myśli Politycznej w Krakowie.

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię