Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Fritz Bauer i proces, który wstrząsnął Niemcami

Goszczący w Krakowie znany, niemiecki autor książek historycznych Dieter Schenk wygłosi 24 maja b.r. na "Przystanku Historia" IPN wykład poświęcony Fritzowi Bauerowi i frankfurckiemu procesowi członków załogi KL Auschwitz w latach 1963-65. Dzięki czemu i komu ten proces mógł się odbyć? Jaką rolę odegrał w nim krakowski profesor Jan Sehn? Jakie były i są konsekwencje tego procesu? Na te i inne pytania w "Polityce dla dorosłych" 23 maja b.r. o godz. 18.00 odpowiadać będzie dr Joanna Lubecka, historyk, wykładowca Akademii Ignatianum, pracownik oddziału IPN w Krakowie, ekspert Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Krakowie. Zaprasza Dobrosław Rodziewicz.

Audycja powstaje we współpracy z Ośrodkiem Myśli Politycznej w Krakowie.
 

Audycja powstaje we współpracy z Ośrodkiem Myśli Politycznej w Krakowie.
 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię