Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

45-lecie powstania Wspólnoty Anonimowych Alkoholików w Polsce

Wspólnota Anonimowych Alkoholików jest bodaj największą samopomocową społecznością na świecie, a na pewno w Polsce, gdzie obecnie działa ok. 2600 grup AA, w których spotykają się osoby uzależnione od alkoholu. Jedynym warunkiem, przynależności do AA jest pragnienie zaprzestania picia. Warunek ten tylko na pozór jest łatwy do spełnienia, bowiem alkoholizm to choroba umysłu, ciała i ducha, w dodatku potencjalnie śmiertelna.

W tym roku Wspólnota Anonimowych Alkoholików w Polsce obchodzi 45-lecie powstania, które świętowane będzie  w dniach 16-18 sierpnia w Spodku, w Katowicach podczas ZLOTU RADOŚCI. Odbywające się cyklicznie, co 5 lat,  wspólnotowe święto, z udziałem kilku tysięcy osób uwolnionych od śmiertelnego schorzenia, jest świadectwem niezwykłej skuteczności i efektywności Anonimowych Alkoholików i stosowanego przez nich programu zdrowienia.

Istnieje kilka sposobów rejestracji na Zlocie. Możecie wybrać rejestrację elektroniczną (na stronie internetowej Zlotu); grupy składające się z minimum 20 osób mogą zamówić butony w Biurze Zlotu (po opłaceniu kosztów butonów zostaną one wysłane na wskazany adres); możecie zakupić butony podczas Zlotu (pamiętajcie jednak, że możecie wówczas spędzić jakiś czas w kolejce).

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

1862612

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię