|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

ŻYDOWSKA PASCHA I WSCHODNIA IKONA

W tym roku żydowska Pascha i katolicka Wielkanoc wypadły w podobnym czasie. Z powodu pandemii nie mogło się odbyć spotkanie poświęcone żydowskiej tradycji, Anna Łoś zaprasza więc na ubiegłoroczne reminiscencje i spotkanie z ikoną w pracowni o. Zygfryda Kota - jezuity. I jeszcze jedna miła wiadomość: audycja "Na wschód od zachodu" - wyprawa do Polaków mieszkających od blisko dwóch wieków w Rumunii - została wyróżniona nagrodą im.M.Płażyńskiego.

Posłuchaj audycji

"Laureatami tegorocznej edycji Nagrody im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii zostali dziennikarze i redakcje z Włoch, Stanów Zjednoczonych i Polski. Jury wybrało zwycięzców spośród pięćdziesięciu zgłoszeń.
Jury w składzie: Jakub Płażyński (przewodniczący jury), Jarosław Gugała (Polsat), Jerzy Haszczyński („Rzeczpospolita”), Małgorzata Naukowicz (Polskie Radio), Krzysztof Rak (dziennikarz, publicysta) oraz Karolina Grabowicz-Matyjas (dyrektor Muzeum Emigracji w Gdyni, sekretarz jury) przyznało nagrody w trzech kategoriach:
dziennikarz krajowy publikujący na tematy polonijne: Anna Kluz-Łoś za cykl publikacji „Na wschód od zachodu” emitowanych w Radiu Kraków
dziennikarz zagraniczny publikujący na temat Polski, Polaków i Polonii: Vanessa Gera, korespondentka Associated Press w Polsce, którą nagrodzono za stałe, obiektywne, docierające do milionów odbiorców na całym świecie informowanie o naszym kraju
redakcja medium polonijnego: portal „Polacy we Włoszech” (polacywewloszech.com) za stworzenie i prowadzenie wyłącznie siłami korespondentów wolontariuszy z wielu regionów Włoch, niezależnego nowoczesnego portalu informacyjnego dla Polaków we Włoszech, będącego jednocześnie źródłem informacji o włoskiej Polonii.
W kategorii dziennikarz medium polonijnego nagrody nie przyznano."

0%
0%