Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Wiolonczelista Andy Grabowski w "Helikonie"

Andrzej „Andy” Grabowski. Wiolonczelista, kompozytor, pedagog. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Zdzisława Łapińskiego. Na tej samej uczelni odbył dwuletnie studium pedagogiczne. Artysta koncertuje w kraju i zagranicą (m.in. Szwajcaria, Włochy, Japonia). Mistrz improwizacji, twórca muzyki teatralnej i filmowej. Poza działalnością muzyczną, pasją Andrzeja Grabowskiego jest lutnictwo (instrumenty smyczkowe) i fotografia. Sam o sobie mówi skromnie, zawsze podkreślając wagę swoich słuchaczy, dla których snuje melancholijne smyczkowe opowieści.

Choć wiolonczela jest niewątpliwie największą pasją mojego życia, nie ograniczam się jedynie do samodzielnej gry na tym przepięknym instrumencie. Z przyjemnością dzielę się swoją wiedzą i motywuję do rozwoju naturalnych technik zarówno u początkujących jak i tych doświadczonych wiolonczelistów – w tym stojących  przed najważniejszym w ich życiu dyplomowym koncertem na Akademii Muzycznej. Ci, którzy zapoznali się z moją autorską metodą nauczania jednak doskonale wiedzą, że sama technika gry jest tylko jednym z elementów potrzebnych przy tworzeniu muzyki. Kluczowe jest zrozumienie tego, że na grę składa się cała natura ludzka z wszelkimi jej aspektami. Z uwagi na holistyczny charakter tego procesu nauczania nazywam moją metodę coachingiem. 

Z równie wielką pasją i zaangażowaniem oddaję się pracom lutniczym, ustawieniom dźwięku w wiolonczelach, a także dyscypliną pokrewną do muzyki – fotografią.

Źródło: Radio Kraków
Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię