Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Prof. Zofia Szarota w Radiu Kraków: Eurosieroctwo to także problem starszych ludzi

  • Czuję się młodo
  • date_range Sobota, 2018.03.03 19:30 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 22:40 )
Eurosieroctwo w Polsce od 2004 roku dotyczy nie tylko dzieci ale takze starszych ludzi. Dwa miliony osób w wieku produkcyjnym wyjechało z kraju, zainstalowało się w innych państwach ale bardzo często zarówno ich dzieci jak i starzy rodzice pozostali tutaj. Badaniem tego problemu zajmuje się prof. Zofia Szarota, gerontolog społeczny z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, która była gościem audycji "Czuję się młodo" w Radiu Kraków w sobotę, 3 marca. Jej zdaniem, wypaleniu uległ model rodziny wielopokoleniowej. Szacuje się, że zaledwie jedynie 11 proc. seniorów wciąż żyje w pobliżu lub z rodziną wielopokoleniową. Pozostali żyją w dwuosobowym, jednopokoleniowym gospodarstwie domowym, lub samotnie i bardzo często potrzebują pomocy bądź opieki, na którą nie mogą liczyć ze strony swoich bliskich.

fot. M.Bartkowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię