Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Wystawy i targi

W Alfabecie zaprosimy do Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie, gdzie oglądać można wystawę „Kto ty jesteś? Polak mały!”. Czym jest patriotyzm, Polska, Ojczyzna, niepodległość? Pytania organizatorzy zadali ilustratorom, ale też dzieciom i dlatego wystawa składa się z dwóch części. Pierwsza to prace współczesnych polskich artystów tworzących dla dzieci. Na część drugą składają się prace dzieci, które wzięły udział w konkursie.
O wystawie opowie w programie Agnieszka Karp-Szymańska (Czas Dzieci).

W Alfabecie opowiemy o książce, która przeniesię nas w smotne, wojenne czasy i do okupowanego przez Niemców Krakowa. Za sprawą magii w pewnym sklepie z zabawkami ożywa mała lalka o imieniu Karolina. Karolina zaprzyjaźnia się z Lalkarzem, właścicielem sklepu – miłym, złamanym przez życie człowiekiem. Książkę "Lalkarz z Krakowa" napisała R.M. Romero a przetłymaczyła Marta Duda - Gryc, która będzie gościem programu.

W programie powiemy też o zbliżających się Targach Ksiązki w Krakowie i wizycie szwedzkich autorów: Asy Lind, Marii Nilsson Thore i Martina Widmarka. Ich książki do zdobycia w Alfabecie!

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię