Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Wspomnienie o Zdzisławie Witwickim i Bohdanie Butence

Narysował Hałabałę, Elemelka i Apolejkę. Jest autorem ilustracji do kilkudziesięciu książek dla dzieci. W Alfabecie wspominamy zmarłego przed tygodniem Zdzisława Witwickiego,  jednego z najwybitniejszych polskich ilustratorów. Książki z jego  ilustracjami od lat cieszą oczy najmłodszych czytelników. W audycji przypomnę fragmenty wywiadu z artystą. Zdzisław Witwicki opowie, jak powstawali wróbelek Elemelek i  krasnal Hałabała.

W tych dniach pożegnaliśmy Bohdana Butenkę, twórcę niezapomninej kreski, tatę Gapiszona i Kwapiszona, autora ilustracji do ponad 250 książek. W Alfabecie fragment wywiadu z artystą, w którym opowiada jakich warunków potrzebuje do pracy i co czasem trafia do kosza.

W Alfabecie opowiemy też o kolejnym vege kryminale Mikołaja Marceli. "Best Seler i tajemnica rodu Kokosów" (Wydawnictwo Literackie), to druga część opowieści, w której głównymi bohaterami są warzywa i owoce. Jaki wpływ na ich wybór miały miejsca, w których powstawała książka, czyli ciepłe Włochy, Hszpania i Portugalia? Które owoce i warzywa dominują w kuchni autora? O tym dowiecie się z rozmowy w audycji Alfabet.

Będzie też można z naszą pomocą polecieć w kosmos. "Planetarium" (Dwie Siostry) to wielka księga opowiadająca o tajemnicach kosmosu.Ilustracje Chris Wormell, tekst Raman Prinja, przekład Jeremi K. Ochab. Niezwykła książka do zdobycia w Alfabecie!

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię