Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Świąteczny Alfabet

  • Alfabet
  • date_range Poniedziałek, 2019.04.22

W świątecznym Alfabecie przede wszystkim książka o jajkach!


Czy wiecie, które jajka sa najmniejsze, a które największe? Dlaczego mają różne kolory, wzorki, paski i kropki? Czemu jedne sa bardziej podłużne, a drugie okrągłe?
To wszystko w książce pt. "Jajko" (Agora) opisuje i maluje niemiecka ilustratorka Britta Teckentrup, tłumaczenie Hanna Bartoszewicz.

W Alfabecie spotkanie z dwiema autorkami Agnieszką Fulińską i Aleksandrą Klęczar, które napisały opowieść dla nastolatków pt. "Mysia wieża" (Galeria Książki). To propozycja dla tych, którzy lubią  historie pełne zagadek i tajemnic a na dokładkę odrobinę magii.

W programie również spotkanie z Zuzanną Orlińską,Własnie ukazało się nowe wydanie jej powieści "Pisklak" (Nasza Księgarnia), tym razem ilustrowane przez jej mamę Wandę Orlińską. Kim jest tytułowy Pisklak  i jakie problemy muszą pokonać bohaterowie książki? O tym autorka opowie w Alfabecie.

"Kropla wody" to baśń Hansa Christiana Andersena, przetłumaczona przez Bogusławę Sochańską, którą w lany poniedziałek proponujemy słuchaczom. Na płycie wydanej przez Media Rodzinę czyta ją Jerzy Stuhr.

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię