Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Chochliki, smoki i Córka Księżyca

Dużo śmiechu w Alfabecie!


Gościem programu jest Elżbieta Wasiuczńska, ilustratorka, z którą rozmawiamy i książce "Figiel i Psikus. Burzliwe życie chochlików" (Nasza Księgarnia). Opowiadania o dwóch łobuzerskich chochlikach i ich leśnych przygodach napisał Wojciech Widłak. To idealna lektura w przeddzień w kwietnia. Pamiętacie, ze to prima aprilis?

Pamiętacie małego smoka Gniewka, który miał talent do wpadani w kłopoty? To bohater kolejnej już książki Marcina Mortki pt. "Totalne zasmoczenie" (Zielona Sowa). Znowu powędrujemy do Smoczej Puszczy i Miasta za Murem. A w Alfabecie autor opowie nam o swojej pracy i o tym jak godzi pisanie i tłumaczenie książek.

Zaprosimy Was też do Afryki. "Tańcz Córko Księżyca" (Zakamarki) to poetycka opowieść o najlepszej w wiosce tancerce. Opowieść napisana przez Kouam Tawę i narysowaną przez Freda Socharda przełożyła z francuskiego Katarzyna Skalska.

Do słuchania jeszcze jedna część ulubionej serii młodszych słuchaczy czyli "Jasia i Janeczki" Annie M.G. Schmidt (Dwie Siostry)  Przygody najsłynniejszych holenderskich 5-latków przełożyła Maja Porczyńska-Szarapa, a czyta Jarosław Boberek.

 

...........................

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię