Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Słowiańskie mity, targowe spotkana, sekretnik i księżniczka detektyw.

W Alfabecie wybierzemy się na targ. To ostatnie dni warzywno-owocowego szaleństwa, ale Jola Richter - Magnuszewska udowadnia w swojej książce pt. "Rok na targu" (Nasza Księgarnia), że każda pora roku na targu może być ciekawa. Wszystko oczywiście zależy od bohaterów, którzy się w tym miejscu zjawiają - tych sprzedających i tych kupujących. W programie autorka opowie na ile korzystała przy tworzeniu swojej książki z prawdziwych postaci spotykanych na targu, gdzie z rodzina robi zakupy.

Gościem Alfabetu będzie Melania Kapelusz, dzięki której zanurzymy się w mityczny świat. Właśnie ukazała się jej książka pt. "Mitologia. Przygody słowiańskich bogów" (Egmont) , w której poznajemy mało znany świat wierzeń naszych przodków. Mity o Perunie, Welesie czy Świętowicie barwnie zilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło.

W programie nie zabraknie recenzji. Jadzia Nalepa opowie o książce Anny Czerwińskiej - Rydel "Sekretnik Matyldy" (Literatura).

D słuchania mamy tym razem audiobook z książką napisaną przez Tomasza Minkiewicza/ "Księżniczka detektyw. Góra czarnoksiężnika Assa Tarassa", to trzymająca w napięciu, ale równocześnie bardzo bajkowa i wesoła opowieśc, którą czyta Leszek Filipowicz. (Biblioteka Akustyczna).

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię