Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Przygody, podróże i detektywistyczne zagadki.

Dużo przygód w Alfabecie - ziemskich i kosmicznych.


Gościem programu będzie grafik i ilustrator Przemek Liput. Rozmawiamy o książce Maćka Blaźniaka "Ziemia do Jadzi" (Mamamnia). Dużo kosmicznych i nieziemskich wątków, ale tez całkiem przyziemne sprawy, jak na przykład dbanie o porządek w pokoju.


 W Alfabecie "PrzyTulanki. Opowiadani i wiersze dla dzieci", bardzo szczególna książka stworzona przez polskich poetów, pisarzy i ilustratorów dla małej Tosi, ciężko chorej dziewczynki. W opowiadaniach i wierszach przewijają się tytułowe "przytulanki" . autorzy piszą o różnych często trudnych tematach jak choroba, starość, brak akceptacji, bieda, nie zapominając przy tym o uśmiechu.

Znacie już Detektywa Pingwina? To bohater książek Alexa T. Smitha (Zielona Sowa), przełozonych przez Piotra W. Cholewę. Jak każdy prawdziwy detektyw Pan Pingwin ma też asystenta pająka Colina. Jakie sprawy maja do rozwiązania? O tym opowiemy w Alfabecie.

Do słuchania tym razem powieść  Nicholasa Gannona "Podróż na koniec świata" (przekład Maria Grabska-Ryńska, BIS). W programie fragment czyta Jarosław Łukomski. Na płycie ponad sześć godzin słuchania

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię