Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Pompon, Dunia i rozmowy o historii

Kończy się 2018 rok, w którym dużo mówiliśmy o historii Polski i o odzyskaniu niepodległości przed stu laty. Jak atrakcyjnie opisywać ważne historyczne wydarzenia w książkach dla dzieci? O tym rozmawiamy w Alfabecie z Zofią Stanecką.


Są serie szwedzkich autorów bardzo lubiane przez polskich czytelników. Wyczekują na kolejne tomy.  Na pewną jedną z najciekawszych bohaterek jest Dunia, z książek napisanych przez n Rose Lagercrantz. Najnowszy, szósty już tom nosi tytuł „Szczęśliwy ten, kto dostanie Dunię” (Zakamarki), a w programie rozmawiamy z tłumaczką serii Martą Dybulą.


Jak zawsze w programie znajdzie się też recenzja młodego czytelnika. Tym razem opowie o mrożącym krew żyłach kryminale dla młodzieży „Morderstwo w środku zimy”  Fleur Hitchcock (Zielona Sowa).


W Alfabecie znowu smok! Tym razem będzie to Pompon, czyli smok stworzony przez Joannę Olech. Nowe wydanie książki „Pompon w rodzinie Fisiów  (Literatura)  jest bogatsze o audiobook. W programie słuchamy fragmentu w doskonałej interpretacji Krzysztofa Tyńca.

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię