Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Poezje, powieści i książki obrazkowe.

W Alfabecie rozmowa z Andrzejem Maleszką o jego bestsellerowej serii "Magiczne drzewo" (Znak). Autor opowie o radości, ale też obowiązku tworzenia kolejnych części i o nowych pokoleniach czytelników, którzy wchodzą w tworzony przez niego zaczarowany świat. W programie najnowszy, premierowy to serii "Czas robotów".

Zuzanna Orlińska proponuje młodym czytelnikom fascynującą lekcję historii. W Alfabecie opowie jak powstawała jej powieść "Z bożej łaski Jadwiga król" (Literatura).

Katarzyna Minasowicz opowie o swojej autorskiej książce "Mój przyjaciel niedźwiedź" (Bajka)  i o tym jaki wpływ na jej kształt miały jej dzieci.

Będzie też do słuchania cudowna poezja Danuty Wawiłow. Na płycie "Rozśmieszanki, usypianki" (BUKA) znalazło się wiele jej wierszy, a czytają je Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr i Edyta Jungowska.

A na zbliżający się czas świątecznych przygotowań książka, którą trzeba zacząć czytać 1 grudnia, a potem w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii. W tym roku polecamy "Kosmiczne święta" (Zakamarki) Ingelin Angerborn z ilustracjami Pera Gustavssona w tłumaczeniu Marty Wallin,

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię