Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Poczet królowych polskich, koty na medal, Pan Kleks i kryminalna historia.

W Alfabecie gość i opowieści o polskich władczyniach. Anna Kaszuba-Dębska napisała i narysowała książkę dla dzieci pt. "Poczet królowych polskich" (Znak emotikon). To 25 portretów wybitnych kobiet, od legendarnej Rzepichy po Marię Józefę. Ambitne, inteligentne, mające często duży wpływ na swoich mężów rządzących krajem, były też wśród nich takie, które same zasiadły na tronie. Z tej książki wiele się dowiecie, a przy okazji przekonacie się, jak pasjonująca może być historia.

Podobno ludzie dzielą się na psiarzy i kociarzy. Do tych ostatnich na pewno należą autorki książki "Kot na medal" (Ezop) Małgorzata Kur i Aleksandra Gołębiewska. Poznacie prawdziwe historie kotów, które przeżywały niezwykłe przygody. O Simonie, Maszy czy Rudzielcu na pewno nie można powiedzieć, że najlepiej wychodzi im spanie!

W recenzji młodej czytelniczki dzisiaj coś dla wielbicieli kryminałów. Zosia Kramarz opowie o książce "Ratując Sophie" Fleur Hitchcock (Zielona Sowa).

W audiobookowym cyklu przypomnimy rewelacyjne nagranie "Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy ((Biblioteka Akustyczna). Waszym rodzicom i dziadkom ta tytułowa postać zawsze się kojarzy z Piotrem Fronczewskim i to on właśnie czyta niezapomniany tekst.

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię