Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Na początek roku szkolnego

1 września obchodzimy 80-tą rocznice wybuchu drugiej wojny światowej. Ten straszny czas opisany też został w wielu książkach dla dzieci. Wydawnictwo Literatura wydaje niezwykle ciekawą serię "Wojny dorosłych - historie dzieci" i to w niej właśnie ukazała się książka Katarzyny Ryrych "Mała wojna", opowiadająca historię dziejąca się w latach wojny we Lwowie. W Alfabecie autorka opowie kim był Maestro i co łączy ją z Krysią i Lilką.

Do czasów wojny wrócimy też w recenzji przygotowanej przez Jadzię Nalepę, która opowie o książce R.M.Romero "Lalkarz z Krakowa" (Galeria książki).

Gościem Alfabet będzie Agata Hącia i porozmawiamy o jej książce "Co robi język za zębami" (Wydawnictwo Naukowe PWN) . Jak zaznacza autorka, to nie jest podręcznik, tylko książka przydatna i dla dzieci i dla dorosłych, opowiadająca o tajemnicach język polskiego. Są w niej tez zadania i zagadki!

W Alfabecie jak zawsze proponujemy coś do słuchania. Tym razem powracamy do bardzo zabawnej książki Justyny Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"  (Storybox). Czyta Anna Wodzyńska.

Do wyboru, do koloru, czyli książki przyrodnicze na każdy temat. Mozna je zdobyć w Alfabecie 1 września. To najlepsza pomoc na lekcjach przyrody.

 

 

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię