Najważniejsze dzisiaj są JAMNIKI.
Przez Kraków przejdzie dzisiaj tradycyjny Marsz Jamników, organizowany od lat we wrześniu przez Radio Kraków.
A my w psim temacie mamy dla słuchaczy Alfabetu:
- A
- A
- A
Jamniki i inne psy

Znakomitą obrazkową książkę Pauliny Wyrt z serii "Opowiem ci mamo" pt. "Co robią psy" (Nasza Księgarnia).

Świetną, rodzinną grę planszową "Jamniki" (Nasza Księgarnia). W czasie gry trzeba ubierać jamniki w kubraczki i w ten sposób zdobywać punkty!

Jamnik pojawia się też w rewelacyjnej książce Justyny Bednarek i Marty Kurczewskiej "Dusia i Psinek Świnek. Pierwszy dzień w przedszkolu" (Nasza Księgarnia). O tym, że pierwsze dni w przedszkolu bywają trudne wiedzą wszyscy. Dlatego warto jest mieć przy sobie swojego przyjaciela. To może być różowa świnka, ale to może też być czerwony czajnik!

W Alfabecie starszym czytelnikom polecamy drugą część książki "Damy, dziewuchy, dziewczyny" Anny Dziewit-Meller i Joanny Rusinek (Znak emotikon). Tym razem to opowieść o odważnych kobietach, które wybierały się w podróże, czasem niebezpieczne i dalekie.

W Alfabecie recenzja młodej czytelniczki. Zosia Szczeklik poleca powieść Maz Evans "Kto wypuścił bogów?" (Wydawnictwo Literackie).

W cyklu do słuchania kolejne spotkanie z bohaterami książek Astrid Lindgren. Edyta Jungowska czyta fragment nowego audiobooka "Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie" (Jung-off-ska).
Komentarze (0)
Najnowsze
-
10:31
Krakowskie Centrum Terapii Uzależnień (KCTU) zostało utworzone w 2000 r.
-
10:17
Zwierzęta i ludzie...Czy i kiedy może być groźnie?
-
09:57
Co dalej z krynicką porodówką? Rada społeczna szpitala powiatowego za likwidacją
-
09:23
Linia zastępcza 704 została wydłużona. Dojedzie do Dworca Głównego
-
08:45
POLSA: podstawowe cele misji na ISS wykonane w ok. 96 proc.
-
08:21
Piłkarskie Euro kobiet: w sobotę Polska zagra z Danią w meczu o honor
-
07:51
Ekstraklasa piłkarska - Bruk-Bet pokonał Omonię w sparingu
-
07:47
Wimbledon: Iga Świątek zagra o szósty w karierze wielkoszlemowy tytuł
-
07:45
Ekstraklasa piłkarska - zwycięski sparing Cracovii
-
07:15
Sobota będzie szara i deszczowa na południu Małopolski
-
00:40
17-latek dźgnięty nożem w centrum Tarnowa. Napastnik poszukiwany