Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Jamniki i inne psy

Najważniejsze dzisiaj są JAMNIKI.
Przez Kraków przejdzie dzisiaj tradycyjny Marsz Jamników, organizowany od lat we wrześniu przez Radio Kraków.
A my w psim temacie mamy dla słuchaczy Alfabetu:


Znakomitą obrazkową książkę Pauliny Wyrt  z serii "Opowiem ci mamo" pt. "Co robią psy" (Nasza Księgarnia).


Świetną, rodzinną grę planszową "Jamniki" (Nasza Księgarnia). W czasie gry trzeba ubierać jamniki w kubraczki i w ten sposób zdobywać punkty!

Jamnik pojawia się też w rewelacyjnej książce Justyny Bednarek i Marty Kurczewskiej "Dusia i Psinek Świnek. Pierwszy dzień w przedszkolu" (Nasza Księgarnia). O tym, że pierwsze dni w przedszkolu bywają trudne wiedzą wszyscy. Dlatego warto jest mieć przy sobie swojego przyjaciela. To może być różowa świnka, ale to może też być czerwony czajnik!

W Alfabecie starszym czytelnikom polecamy drugą część książki "Damy, dziewuchy, dziewczyny" Anny Dziewit-Meller i Joanny Rusinek (Znak emotikon). Tym razem to opowieść o odważnych kobietach, które wybierały się w podróże, czasem niebezpieczne i dalekie.

W Alfabecie recenzja młodej czytelniczki. Zosia Szczeklik poleca powieść Maz Evans "Kto wypuścił bogów?" (Wydawnictwo Literackie).

W cyklu do słuchania kolejne spotkanie z bohaterami książek Astrid Lindgren. Edyta Jungowska czyta fragment nowego audiobooka "Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie" (Jung-off-ska).

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię