W Krakowie zaczyna się dzisiaj Festiwal Literatury dla Dzieci.

Po raz drugi przyjadą do nas gwiazdy książki dla dzieci - autorzy, ilustratorzy, nagradzani i uwielbiani przez dzieci twórcy. W Alfabecie powiemy o kilku ze spotkań, będzie też można zdobyć książki, z którymi warto się wybrać po autograf. Tutaj znajdziecie pełny program festiwalu: http://fldd.pl/2015/


W programie posłuchamy rozmowy z Ulfem Starkiem, szwedzkim autorem książek dla młodszych i starszych czytelników. Stworzył Cynamona i Trusię, opisał mamę Indiankę i rozbawił nas historia magicznych tenisówek. Kilka z tych książek do zdobycia w Alfabecie, przed krakowską wizytą Ulfa Starka.

Za "Franciszkę" (Zeszyty Literackie), swoją debiutancką powieść dla młodzieży, znakomita poetka Anna Piwkowska otrzymała kilka ważnych nagród, ostatnio  Nagrodę Literacką  Warszawy. W Alfabecie opowie jak powstawała jej opowieść o nastolatce kochającej poezję, dowiemy się też czy autorka spotkała Wisławe Szymborską. A książkę "Franciszka" można zdobyć zaglądając na tablicę Radia Kraków na facebooku.

Będzie też głos młodego czytelnika.Michał Sołtysik opowie o książce "Pamiętnik Czachy" Joanny Jagiełło (Literatura).

W Alfabecie jak zawsze coś do słuchania. Tym razem bardzo śmieszne przygody napisane, zilustrowane i przeczytane przez Elizę Piotrowską czyli audiobook "Ciocia Jadzia" (Media Rodzina).