Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Fakty i bajki.

W Alfabecie sporo wiedzy i dużo zabawy.

Co wiecie o Tadeuszu Kościuszce? Czy znacie miejsca z nim związane? A czy słyszeliście, że był nie tylko generałem, ale też zdolnym projektantem i ogrodnikiem? Komplet wiadomości o Tadeuszu Kościuszce znajdziecie w książce  "Mały Tadek rusza śladami Tadeusza", a jej autorka Marta Mleczko jest gościem Alfabetu.

O karierze literacko-filmowej małej ryjówki opowiedzą autorki serii o Florce Roksana Jędrzejewska-Wróbel i Jona Jung. Jak pisze się scenariusz filmu rysunkowego? Dlaczego nie wszystkie przygody Florki mogą się znaleźć w filmie?  W programie również najnowsza książka Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel  "Jeleń" z ilustracja Grażyny Rigall (wydawnictwo Bajka).

Co robią zwierzęta w różnych miejscach świata? Jakie mają ulubione zabawy ? Czym się zajmują przez cały dzień? Co dzieje się w dżunglii, na rafie koralowej i na pustyni?    "Zawodowcy w świecie zwierząt" Wendy Hunt, ilustracje Muti (Nasza Księgarnia), to książka dla małych i dużych obserwatorów zwierząt.

Dzieci dla dzieci, to seria audiobooków wydawanych przez Bajki Grajki. W Alfabecie kolejny z nich, kilka najpopularniejszych bajek napisanych przez Artura Oppmana, w wykonaniu  najmłodszych aktorów.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię