Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Dla małych detektywów

W programie dużo detektywistycznych zagadek.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Anielą Cholewińską-Szkolik, autorką nowej serii "Na tropie Czarnego Klejnotu" (Zielona Sowa). W Alfabecie rozmawiamy o pierwszym tomie przygód grupy czwartoklasistów. "Książka pt. "Klucz do zagadki" spodoba się na pewno rówieśnikom Marysi, Rafała, Kamila, Krzyśka i Julki, którzy jada na wycieczkę, podczas której maja zwiedzać ruiny zamku. I wtedy zaczyna się przygoda.


Na ekrany polskich kin wchodzi właśnie pełnometrażowy, fabularny film "Buro detektywistyczne Lassego Mai. Pierwsza tajemnica. A w Alfabecie rozmowa z autorką ilustracji do niezwykle popularnej serii stworzonej przez Martina Widmarka, Heleną Willis. Jak współpracują przy kolejnych tomach? Dlaczego w pierwszych książkach serii ilustracje były czarno-białe? Kto wymyśla wygląd nowych postaci? Odpowiedzi w programie a do zdobycia najnowszy tom, czyli "Tajemnica zamku" (Zakamarki).

W Alfabecie jak zawsze propozycja audiobooka. Tym razem "Bzdurki czyli bajki dla dzieci i innych" (Nasza Księgarnia). Swoje bardzo śmieszne bajki czyta Artur Andrus. Posłuchamy fragmentu jednej z nich pt. "O niedźwiedziu, który uciekł z lasu, bo nie lubił hałasu".

Mamy też propozycję dla tych, którzy lubią kolorować, wycinać i naklejać, czyli książkę "Ale stroje!" z ilustracjami Adeliny Sandeckiej (Egmont ART).

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię