Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Czarownica Irenka, Weronika i zombie, Anton z Ameryki i Trojaczki

Czy znacie już Trojaczki? To bohaterowie zabawnych komiksów tworzonych przez Nicole Lambert, bardzo ceniona we Francji obserwatorką dzieci. jej komiksy ukazały się właśnie w przekładzie Marrty Dudy-Gryc w Wydawnictwie Galeria Książki. W Alfabecie mamy dla Was aż cztery tomy bardzo śmiesznych, pełnych przygód komiksów: "Trojaczki. Mniam, mniam!", "Trojaczki w Paryżu". "1 2 3...Trojaczk! i "Trojaczki w szkole".Będzie o co powalczyć!

Dla najmłodszych czytelników w Alfabecie spotkanie z "Czarownicą Irenką" (Bajka) i jej twórczynią Agnieszka Żelewską. Irenkę znają na pewno czytelnicy magazynu Świerszczyk".Teraz rysunkowe historyjki ukazują się w wersji książkowej. Jak mówi autorka, to świetny materiał do rodzinnych opowieści.

Marcin Szczygielski to ulubiony autor nastolatków. W Alfabecie opowie o swojej najnowszej książce pt. "Weronika i zombie" (Latarnik). Porozmawiamy tez o filmowych adaptacjach powieści jego autorstwa i sukcesie filmu "Za niebieskimi drzwiami".

W Alfabecie jak zawsze recenzja młodego czytelnika. Tym razem Antek Szczeklik opowie o kolejnym tomie serii napisanej przez Ann-Cath Vestly o zwariowanej, bardzo licznej rodzinie. Mowa będzie o tomie pt. "8+2 i Anton z Ameryki" (Dwie Siostry).

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię