Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Alfabet na wakacjach 29 lipca

 

A na koniec ostatnia już przygoda z "Dziennika cwaniaczka" Jeffa Kinney'a (Przekład Anna Nowak. Nasza Księgarnia). Opowiadanie z tomu "Szczyt wszystkiego" przeczyta Wit Apostolakis-Gluziński.

 

 

Przyrodniczą opowieść zapewni tym razem w Alfabecie Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ZOO, ornitolog i autor wielu książek o zwierzętach. W Alfabecie opowie o książce  "Zwierzęta muzycy" (Esteri) , która napisali Pedro Alcalde i Julio Antonio Blasco a zredagował i przetłumaczył Andrzej Kruszewicz. Będzie o humbakach,wilkach, szpakach i słowikach.

W Alfabecie odwiedzimy "Stajnię pod tęczą". Taki tytuł ma seria książek napisanych przez Marcina Kozioła i Katarzynę Dowbor (Prószyński i S-ka). Pierwszy tom nosi tytuł "Czary na komary', w audycji autorzy opowiedzą o bohaterach, których spotkacie w książce. Jak zapewniają, do ich opowiadań trafią nie tylko konie, chociaż to one są tu najważniejsze!

"Poczekajki" (Debit),  to idealna książka w walce z nudą, szczególnie z wakacyjną nudą! Co robić, gdy nie ma co robić podpowiadają Mireia Trius i Esther Burgueno. (przekład Karolina Jaszecka). Na pewno znacie zabawę w "Zabrałem z sobą w podróż...", albo w głuchy telefon. Ale czy wiecie jak się bawić w "Zgadnij, kto to", albo drogowe ZOO? Więcej propozycji w Alfabecie!

Ostatni już wierszyk z tomu "Kefir w Kairze" (Znak) przeczyta Michał Rusinek.


W recenzji książki dla rówieśników usłyszycie Basię Raczkowską, która opowie o "Smoczej straży" Brandona Mulla (Przekład Rafał Lisowski. WAB).

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię