Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Alfabet na wakacjach 26 sierpnia

 Naszym przewodnikiem po świecie drzew jest w tym miesiącu Piotr Socha, który razem z Wojciechem Grajkowskim narysował i napisał arcyciekawą książkę pt. "Drzewa" (Dwie Siostry). W Alfabecie rozmawiamy o drzewach najdziwniejszych, egotycznych, ale tez o tych, które rosną w naszych parkach, ogrodach i na miejskich podwórkach.

Drugi ekspert w sierpniowych Alfabetach to Adam Wajrak. Jego "Wieka księga tropicieli" (Agora), to podręcznik obowiązkowy dla wszystkich wędrowców, podróżników i obserwatorów przyrody. Bo jak mówi autor, każdy może zostać tropicielem, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Co jeszcze trzeba wiedzieć, żeby zostać tropicielem? Jak się okazuje tropić można nie tylko zwierzęta ale i rośliny.

W tym Alfabecie recenzja młodego czytelnika. Jakub Perebes poleca książkę Evy Susso "Sto porad dla nieśmiałych" (Zakamarki).

W sierpniu słuchamy fragmentów bardzo śmiesznej serii napisanej i narysowanej przez Andy'ego Riley'a pt. "Król Jaskrawe Gatki" (przekład Maria Jasczurowska, Wydawnictwo Literackie). Fragmenty specjalnie dla Alfabetu czyta Tomasz Schimscheiner.

Dla całkiem małych czytelników  bardzo wakacyjna propozycja od wydawnictwa Tako: "Dzielna małpka" Marty Altes w przekładzie Marty Bręgiel-Pant.


Na koniec literatura w wersji audio. W sierpniu słuchamy fragmentów cyklu "Basniobór" Brandona Mulla w przekładzie Rafała Lisowskiego. (WAB i Biblioteka Akustyczna). Fragmenty opowieści o niezwykłej krainie czyta Janusz Zadura.

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię