Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Alfabet na wakacjach 15 lipca

W programie również spotkanie z Agnieszką Stelmaszyk i rozmowa o wyczekiwanej przez czytelników kolejnej części Kronik Archeo. Ten  najnowszy tom nosi tytuł "Oko węża" (Zielona Sowa).

 

15 lipca

W każdą lipcową i sierpniową niedzielę proponujemy książki przyrodnicze, podróżnicze, przygodowe, idealne do czytania i słuchania w czasie wakacji.

 

W licu Tomaszem Samojlikiem porozmawiamy o wilkach. Czy taka historia, jaką opisał w "Ambarasie" jest możliwa w prawdziwym świecie?


. Dlaczego wilczek tak dostał na imię? Jakie przeżywał przygody? Tego dowiecie się w Alfabecie.

 

W Alfabecie dzieci polecają książki na wakacje. Tym razem Basia Sołtysik i "Czacha sie buntuje" Joanny Jagiełło (Literatura).

W każdą niedzielę lipca Michał Rusinek zaprosi Was na wycieczkę do jakiegoś miasta. To będą bardzo specjalne, rymowane wycieczki, a więcej z nich znajdziecie w książce :Kefir w Kairze" (Znak emotkon) zilustrowanej przez Joannę Rusinek.

Jak zawsze będą bardzo przydatne w czasie wakacji audiobooki. W lipcu słuchamy fragmentów całej serii "Dziennika cwaniaczka" (Nasza Księgarnia)  Jeffa Kinneya w przekładzie Anny Nowak. O perypetiach nastolatka Grega,  czyta Wit Apostolakis-Gluziński.

W Alfabecie Kolejna ornitologiczna opowieśc połączona z poradami doktora Jacka Antczaka, nie tylko dla młodych słuchaczy Alfabetu. Bo jeśli obserwować ptaki, to tylko rodzinie! A dla słuchaczy mam świetną książke z serii "Młody obserwator przyrody" "Ptaki wokół nas"(Multico).

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię