Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Alfabet na wakacjach 12 sierpnia

 Naszym przewodnikiem po świecie drzew jest w tym miesiącu Piotr Socha, który razem z Wojciechem Grajkowskim narysował i napisał arcyciekawą książkę pt. "Drzewa" (Dwie Siostry). W Alfabecie rozmawiamy o drzewach najdziwniejszych, egotycznych, ale tez o tych, które rosną w naszych parkach, ogrodach i na miejskich podwórkach.

Drugi ekspert w sierpniowych Alfabetach to Adam Wajrak. Jego "Wieka księga tropicieli" (Agora), to podręcznik obowiązkowy dla wszystkich wędrowców, podróżników i obserwatorów przyrody. Bo jak mówi autor, każdy może zostać tropicielem, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Co jeszcze trzeba wiedzieć, żeby zostać tropicielem? Jak się okazuje tropić można nie tylko zwierzęta ale i rośliny.

W Alfabecie recenzja młodej czytelniczki. Tym razem Milena Piotrowska opowiada o serii "Strażnicy globusa. Central park" Joe Windy'ego (Rebis)..

W sierpniu słuchamy fragmentów bardzo śmiesznej serii napisanej i narysowanej przez Andy'ego Riley'a pt. "Król Jaskrawe Gatki" (przekład Maria Jasczurowska, Wydawnictwo Literackie). Fragmenty specjalnie dla Alfabetu czyta Tomasz Schimscheiner.

W Alfabecie rozmowa z Clementine Beauvais, autorką świetnej książki da nastolatków pt. "Pasztety, do boju!" (przekład Bożena Sęk, Dwie Siostry). Wielka wakacyjna wyprawa rowerowa i prawdziwa przyjaźń i tytułowe pasztety. Jaki pisać dla nastolatków  opowie w Alfabecie autorka książki, która we Francji stała się prawdziwym bestsellerem.

Na koniec literatura w wersji audio. W sierpniu słuchamy fragmentów cyklu "Basniobór" Brandona Mulla w przekładzie Rafała Lisowskiego. (WAB i Biblioteka Akustyczna). Fragmenty opowieści o niezwykłej krainie czyta Janusz Zadura.

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Notice: getimagesize(): Read error! in /mnt/drbd1/web2/www/library/Core/Image.php on line 312

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię