Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Afabet na wakacjach 22 lipca

Wakacyjne ostatnie spotkanie z wilczkiem, który ma na imię "Ambaras". Tomasz Samojlik, autor pięknie zilustrowanej przez Elżbietę Wasiuczyńską historii,  w Alfabecie opowiada o prawdziwym życiu wilków.

Jeszcze jedno spotkanie z ornitologiem Jackiem Antczakiem. Jak obserwować ptaki, jak uczyć się ich nazw, kiedy robić to najlepiej? Odpowiedzi znajdziecie w Alfabecie. Do zdobycia książka innego znawcy tematu Andrzeja kruszewicza "O ptakach".

Wakacje to czas wypoczynku, podróży, wycieczek, ale niestety często również niebezpiecnych zdarzeń. Jak udzielać pomocy? O tym napisała książkę Joanna Krzyżanek. "Pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków" (Jedność) w wakacyjnym Alfabecie.

Z Michałem Rusinkiem wybierzemy się w kolejną podróż. Jakie to będzie tym razem miasto? Przekonacie się słuchając jednego z wierszyków z książki "Kefir w Kairze" (Znak).


W Alfabecie dzieci polecają książki rówieśnikom. Dzisiaj Emilia Szarek opowie o powieści Joanny Nadin "Niesamowity Billy Wild" (Zielona Sowa).

I jak zawsze na koniec audiobok. W lipcu słuchamy kolejnych tomów "Dziennika cwaniaczka"  Jeffa Kinneya. Tym razem fragment tomu "Rodrick rządzi" przeczyta Wit Apostolakis-Gluziński.

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię