- A
- A
- A
32.Ulica
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie "Ale cyrk!". Sztuka wyszła na ulice, rynki i place.Najpiękniejsze i najbardziej znane place i ulice Krakowa przemieniły się w teatralne sceny pełne artystycznych popisów, uniesień i wzruszeń. Artyści przedstawili swoje pokazy na Rynku Głównym, Małym Rynku, placu Szczepańskim i Rynku Podgórskim. Spektakle kameralne i efektowne, zabawne i refleksyjne - przykuwają uwagę przechodniów i turystów. Wędrówki na linach nad płytą Rynku, kreatywne zastosowanie kawałków drewna, taniec i akrobatyka potrafią zadziwić każdego widza.
Aktorzy, kuglarze, tancerze i mimowie zaanektowali też plac Jana Nowaka Jeziorańskiego, a do namiotu cyrkowego na placu Szczepańskim klauni i lalkarze zaprosili najmłodszą widownię na spektakle i zajęcia warsztatowe. Linoskoczkowie, iluzjoniści i szczudlarze obecni są też w Tarnowie, na ul. Wałowej - jednej z najbardziej reprezentacyjnych w tym mieście.
Wszystkie eksponowane w trakcie Festiwalu wątki teatralne i cyrkowe pojawią się w finałowym widowisku plenerowym "Parada kuglarzy", które zostanie zaprezentowane w Rynku Głównym, na zakończenie 32. ULICY (7 lipca).
Wokół unosi się pierze i gra cygańska muzyka. Spektakl Drom Teatru KTO skupił uwagę przechodniów. Ruszyli razem z aktorami za wozem. Do zobaczenia też jutro o 18tej na Rynku Podgórskim @RadioKrakow #kultura #Kraków #32ulica #teatr pic.twitter.com/BtQxh5qjCG
— ewa szkurlat (@EwaSzkurlat) 4 lipca 2019
ULICA czyli Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych jest jedną z najstarszych imprez tego typu w Europie Środkowej. Organizowany od 1988 roku przez Teatr KTO, na stałe wpisał się w letni kalendarz kulturalny Krakowa. Każdego roku na 4 dni lipca Kraków zmienia się w wielką plenerową scenę, a sztuka wychodzi poza budynki teatralne, galerie czy muzea.
4 panów, łopaty, kukurydza i mistrzostwo czyli grupa G.Bistaki. Warto zobaczyć również dziś o 21szej na Rynku. Tango na łopacie-nie do zapomnienia! @RadioKrakow #Krakow #32ulica #teatr #kultura pic.twitter.com/KRYMlGVOf9
— ewa szkurlat (@EwaSzkurlat) 5 lipca 2019
Przypadkowi turyści i świadomi widzowie podążają za artystami przemieszczającymi się po rynkach i ulicach Krakowa. Obserwują mistrzostwo aktorów, podziwiają niestandardowe środki wyrazu i zaskakujące scenografie. Sceną jest całe miasto, a widownia to corocznie 60-100 tys. widzów.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
20:17
Watykan: podano oficjalne przyczyny śmierci papieża
-
19:55
Mecz przyjaźni dla Lecha Poznań
-
19:17
Pogrzeb papieża między piątkiem a niedzielą
-
18:55
Kard. Dziwisz: papież Franciszek troszczył się o najtrudniejsze sprawy; dawał przykład prostoty życia
-
18:40
77-letni kard. Farrell jako kamerling zarządza sprawami Kościoła po śmierci papieża
-
17:10
Dzwon Zygmunt upamiętnił papieża Franciszka
-
15:56
Pontyfikat inny niż poprzednie
-
15:41
Artur Sporniak: papież Franciszek musiał "poluzować" doktrynę Kościoła, by przystosować go do nowych czasów
-
15:15
Abp Jędraszewski o papieżu Franciszku: jego dokonania i inicjatywy budziły wiele i zaskoczenia, i nadziei
-
14:56
W wielu diecezjach w Poniedziałek Wielkanocny odbędą się msze św. za papieża Franciszka (Małopolska)
-
14:32
Cenna wygrana Słoników w Pruszkowie, choć łatwo nie było
-
13:40
Dyrektor Muzeum Auschwitz: pontyfikat Franciszka będzie czytelniejszy z perspektywy czasu