Statuetka jest piękna - mówił reżyser, który do domu wróci ze wspomnianą już statuetką i czekiem na dziesięć tysięcy złotych.

Ceremonię przyznania nagród poprowadziła Agnieszka Szydłowska - dziennikarka Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Przyznano w sumie sześć nagród w tym jedno wyróżnienie oraz dwie nagrody specjalne.

Zwycięskim filmem, który otrzymał nagrodę główną – GRAND PRIXPrzeglądu został DZIENNIK OBSERWATORA w reżyserii Jarosława Migonia. Nagrodę II otrzymał film WARIACJE NA WIOLONCZELĘ SOLO w reżyserii Aleksandry Rek. Natomiast nagrodę III przyznano
projektowi FANGOR - ZOSTANĄ OBRAZY w reżyserii Andrzeja Sapiji.  Nagrodę specjalną przyznaną przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, otrzymał reżyser Krzysztof Wierzbiański za film KOSAREWICZ - KTOŚ KTO WIDZI LEPIEJ.

Wyróżnienie przyznane przez Zakopiańskiego Centrum Kultury i Miejską Galerię Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego przyznano reżyserce Annie Zakrzewskiej za produkcję MIROSŁAW BAŁKA:NERW.KONSTRUKCJA.

Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Connaisseur Salon Dzieł Sztuki wręczono reżyserowi filmu NEON - Ericowi Bednarskiemu.

Filmowcy odbierający nagrody zwracali uwagę jak ważną rolę ma do spełnienia ten reaktywowany dwa lata temu projekt, który jako wydarzenie niszowe stara się odpowiedzieć na zapotrzebowanie odbiorcy wrażliwego i wymagającego, zmierzającego w stronę tego co nieznane, poszukujące i skłaniające do refleksji.

 

Martyna Masztalerz/jgk