Uwaga, fotografie!

Wspólnie będziemy uważni: uważnie będziemy patrzeć na świat, żeby zrobić jak najlepsze zdjęcia, uważnie oglądać istniejące zdjęcia i wreszcie: uważnie popatrzymy na ludzi wokół nas, żeby opowiedzieć im świat tak, jak tego potrzebują. W trakcie tych warsztatów dzieci w wieku 6 – 9 lat od strony praktycznej poznają podstawy fotografii, a także razem będą zastanawiać się, jak najlepiej skadrować znane i nieznane miejsca i obiekty. Każde kolejne zajęcia będą wprowadzać nowy fotograficzny „temat”: od portretu i architektury, aż po fotografie zwierząt! W trakcie warsztatów uczestnicy wspólnie z prowadzącymi zapoznają się z wybranymi zdjęciami ze zbiorów MuFo, a także dowiedzą się, jak zdjęcia mogą oglądać… osoby z niepełnosprawnościami wzroku!

 

Prowadzenie: Aleksandra Lesiak - komparatystka i edukatorka muzealna, jej ulubionym zajęciem jest przyglądanie się szczegółom oraz fotografia macro. Jako dziecko najbardziej lubiła czytać godzinami oraz puszczać łódki z orzecha.

 

Ważne informacje

  • Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-9 lat.
  • Zajęcia odbywają się w MuFo Józefitów, ul. Józefitów 16.
  • Czas trwania: 1,5 godz.
  • Cena: 15 zł.
  • Liczba miejsc w grupie ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).
  • Zapisując się prosimy o podanie w tytule maila dat interesujących Państwa warsztatów.
  • Informacje i zapisy: edukacja@mufo.krakow.pl

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Do ogrodu MuFo Strzelnica wprowadzono nowe elementy: bulodrom, czyli przestrzeń przystosowaną do gry w bule; kulołapy, nawiązujące do dawnej funkcji budynku Muzeum Fotografii oraz specjalne pomieszczenie, w którym można przekonać się, jak działała camera obscura. W trakcie remontu zostało zapewnione także nowe oświetlenie ogrodu, zbudowano miejsca postojowe dla gości oraz chodniki.