Zaułek zmienia się nie do poznania
Do tej pory miejsce to było opuszczonym i zapuszczonym zaułkiem - zostało już wysprzątane i teraz czeka na nowe życie.
Wizje jak mógłby wyglądać ogród, stworzyli studenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Na początku Ogród Jednego Drzewa ma być miejscem spotkań i wydarzeń społecznych organizowanych przez tarnowskiego organizacje zrzeszone w Tarnowskim Centrum Rewitalizacji.
Do przyszłego roku ma tam pojawić się roślinność zasadzona przez te organizacje. W ogrodzie mają też odbywać się warsztaty ogrodnicze, podczas których będzie można dowiedzieć się jak uprawiać rośliny w centrum miasta.
Ogród Jednego Drzewa będzie otwarty dla wszystkich
Za jego powstanie odpowiadają tarnowskie organizacje społeczne z różnych stron sceny politycznej i te prawicowe i te lewicowe. Ich przedstawiciele deklarują wspólne działanie na rzecz mieszkańców.
Organizacje, które tworzą Ogród Jednego Drzewa, to są organizacje pełnego spektrum różnych działalności. Od organizacji równościowych przez samorząd gospodarczy jak my, po organizacje techniczne. Mamy i prawicowe organizacje jak Projekt Tarnów i bardziej lewicowe jak Tęczowy Tarnów. Pokazujemy, że można robić coś wspólnie, niezależnie od różnic, czy to w profilu działalności, czy w światopoglądzie, możemy zrobić coś fajnego dla miasta razem. Chcemy, żeby też takie przesłanie z tego ogrodu wypływało dla naszego miasta, że możemy robić coś razem
- mówił Ryszard Nejman z Izby Przemysłowo Handlowej.
Na początek w ogrodzie zaplanowano warsztaty pszczelarstwa, ogrodnicze i konserwacji mebli ogrodowych.