Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Parking zamiast kortów tenisowych koło tarnowskiej areny?

  • Tarnów
  • date_range Wtorek, 2021.06.01 06:58 ( Edytowany Wtorek, 2021.06.01 07:44 )
Władze Tarnowa chcą zlikwidować korty tenisowe przy Arenie Jaskółce Tarnów. To miejsce nie ma ostatnio dobrej passy. Najpierw korty były nieczynne, bo znajdywały się na placu budowy hali. Teraz znowu nie mogą działać, bo w Arenie rusza punkt szczepień. Zamiast myśleć o przywróceniu kortów do życia, miasto chce je zlikwidować i przeznaczyć na powiększenie parkingu Areny Jaskółki. Pomysł krytykują tenisiści oraz niektórzy radni.

fot: B. Maziarz

- Tenis ziemny przeżywa w Polsce bardzo dobre chwile za sprawą Igi Świątek i Huberta Hurkacza więc myślę, że można iść za ciosem i wykorzystać tę świetną koniunkturę. Na kortach komercyjnych wynajem nie jest zbyt tani i myślę, że te przy arenie - jako korty miejskie - powinny służyć mieszkańcom. Szczególnie dzieciom, które w trudnym okresie po pandemii powinny móc korzystać z takich aktywności - mówi przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Piotr Górnikiewicz, który wystąpił z interpelacją do prezydenta o zorganizowanie tam bezpłatnych zajęć dla dzieci w czasie wakacji.

Na razie i tak nie byłoby to jednak możliwe. Zaniedbane korty i parkingi zostały wynajęte razem z Areną Jaskółka Tarnów najpierw pod szpital tymczasowy, a teraz pod punkt szczepień powszechnych. Zresztą jak przekonuje dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Arkadiusz Marszałek, korty przy Arenie Jaskółce, po ukończeniu budowy, a przed pandemią, nie cieszyły się zbyt dużą popularnością.

- Było bardzo nikłe zainteresowanie tymi kortami. Pamiętajmy, że te korty były wyłączone w czasie budowy Areny i te osoby się przeniosły na inne korty. Natomiast organizatorzy dużych imprez w hali zwracali nam uwagę, że te korty można by wykorzystać na parkingi, których przy niektórych wydarzeniach brakowało - podkreśla. Dyrektor TOSiRu dodaje, że przywrócenie kortów do używalności - według jego pracowników - kosztowałoby od 40 do 60 tysięcy złotych.

fot: B. Maziarz

Tym wyliczeniom dziwi się jednak trener tenisa Grzegorz Wrona. Jego zdaniem przywrócenie dwóch kortów to koszt około 7 tysięcy złotych na sezon letni. "Jak usłyszałem, że chcą zlikwidować te korty, to się przestraszyłem. W Tarnowie nie ma typowo miejskich kortów tenisowych, żeby dzieci mogły korzystać za darmo. Trzeba byłoby włożyć niewielkie pieniądze, rozreklamować to miejsce i znaleźć osobę, która chciałaby się tym zająć. Z tego co wiem osoby, które chciały wynajmować korty, miały zawsze pod górkę. Parkingów jest już bardzo dużo. Teraz dzieci łapią tenis, trzeba im to tylko umożliwić. I można to zrobić naprawdę niewielkim nakładem. Chodzi o chęci" - przekonuje trener tenisa Grzegorz Wrona.

- Zgody na likwidacje tych kortów nie ma. Myślę, że w następnym roku udałoby się taki program dla tarnowskich dzieci uruchomić - dodaje przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki, Piotr Górnikiewicz.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Bartłomiej Maziarz/ko

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię