Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Mieszkańców Tarnowa może czekać ogromna podwyżka cen za wywóz odpadów

Jeśli mieszkańcy Tarnowa nie zaczną poważnie traktować tematu segregacji śmieci, wszystkich może czekać drakońska podwyżka cen za wywóz odpadów - przestrzega Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Zwyżka może sięgnąć nawet 84 złotych na osobę. Obecnie stawka to 24 złote na osobę za śmieci posegregowane.

fot: Marcin Golec

Posłuchaj co mówi Zbigniew Sipiora, prezes TSM
By tak nadal było, odpady muszą być jednak składowane zgodnie z zasadami na pięć frakcji. Niestety kontrole prowadzone przez MPGK, które zajmują się odbiorem śmieci, wykazały, że na tarnowskich blokowiskach sytuacja jest daleka od ideału. Dlatego na klatkach schodowych bloków zarządzanych przez TSM pojawiły się kolorowe plakaty, w których władze spółdzielni przestrzegają przez grożącymi podwyżkami.

- To taki apel, by mieszkańcy mieli świadomość potencjalnych konsekwencji. Wychodziliśmy w kierunku osób, które sobie lekceważą segregację. Uświadamiamy ich, że oni też zapłacą To, że mają w danym momencie w nosie to, co i gdzie wyrzucają, za chwilę ich uderzy po kieszeni - przestrzega Zbigniew Sipiora, prezes TSM.

W sytuacji, w której MPGK dopatrzy się kolejnych uchybień w zasadach segregacji odpadów, wyższe koszty poniosą wszyscy mieszkańcy konkretnego bloku. Pierwsze kontrole wykazały nieprawidłowości z 30 blokach.
Autor:
Marcin Golec

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię