Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Czy kryzys stalowy wpłynie na remont mostu w Ostrowie?

Starostwo powiatowe w Tarnowie z niepokojem przygląda się rynkowi stali, bo od tego zależy sprawny przebieg odbudowy mostu w Ostrowie. Po przestoju w produkcji stali, spowodowanym pandemią koronawirusa, ceny poszybowały do góry i dłużej też trzeba czekać na realizację zamówienia. Jak podkreśla starosta tarnowski Roman Łucarz, odbudowa mostu w Ostrowie na razie jest realizowana zgodnie z planem, ale sytuacja może się zmienić.

fot: P. Topolski

Posłuchaj co mówi starosta tarnowski Roman Łucarz
- Liczymy się z możliwym opóźnieniem jeśli chodzi o dostawę stali. Jej jest mało na rynku. Na dzisiaj nie mamy żadnego zagrożenia dotyczącego końca inwestycji, czyli 31 marca 2022 roku, ale taka sytuacja może się pojawić. Tego nie przewidywaliśmy. Myśleliśmy, że tylko woda i opady mogą spowolnić prace, ale kryzys na rynku stali konstrukcyjnej jest zagrożeniem - podkreśla Łucarz.

Może się też okazać, że ze względu na duży wzrost cen stali tarnowskie starostwo będzie musiało dopłacić wykonawcy odbudowy mostu w Ostrowie.

Prace w Ostrowie rozpoczęły się w maju i zgodnie z podpisaną umową miały kosztować 27,5 miliona złotych, z czego większość pieniędzy to dofinansowane z rządowego funduszu rozwoju dróg. Most w Ostrowie ma zostać ponownie otwarty pod koniec marca przyszłego roku.

Stara przeprawa została zamknięta w listopadzie 2019 roku ze względu na fatalny stan techniczny.
Tematy:
Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię