Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Synoptyk IMGW: To będzie kolejna gorąca noc

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie bardzo ciepła, ciężko będzie wypocząć lub w ogóle zasnąć, a słabe podmuchy wiatru nie dadzą poczucia ulgi - przekazał PAP Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW.

fot: Pixabay

W rozmowie z PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik poinformował, że niedzielne popołudnie będzie bardzo ciepłe, od 26 stopni w Zakopanem, 29 stopni w Warszawie, do 33-34 stopni w województwie zachodniopomorskim. W większości kraju będzie też słonecznie.

"Tylko miejscami występować będzie niewielkie zachmurzenie. Późnym popołudniem spodziewany się opadów w nizinie szczecińskiej, na Lubelszczyźnie i na południowym wschodzie kraju. W czasie opadów porywy wiatru mogą sięgać do 70-75 kilometrów na godzinę. Lokalnie spadnie około 15-20 mm wody" - przekazał synoptyk. Dla tych rejonów wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia, które obowiązywać będą do końca dnia.

Wieczór i noc będą pogodne. Michał Ogrodnik powiedział, że w nocy z niedzieli na poniedziałek będzie gorąco i "ciężko będzie wypocząć lub w ogóle zasnąć". Najniższe temperatury na termometrach zobaczą w nocy mieszkańcy Zakopanego - 13 stopni, osoby zamieszkujące przy wschodniej granicy kraju w najchłodniejszym momencie nocy odczują około 15-16 stopni, w centralnej Polsce będzie to już 19 stopni, a na zachodzie kraju i nad morzem około 20 stopni.

"Wiatr będzie bardzo słaby, więc nie da on uczucia ulgi w tę upalną noc" - powiedział synoptyk.
Tematy:
Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię